شنبه 28 دی ماه 1398
   

         

ارتباط با مدیر شهرستان

مهندس حیدرعلی گل محمدی

  سامانه های کاربردی  
 
  ادارات و نهاده های شهرستان  
 
آمار بارندگی و توصیه های کشاورزی
  جستجو در اخبار
جستجو 

اخبار روز
RSS
 
13:42 --25/10/98 --
کلاس آموزشی ترویج بهبود تغذیه سالم و ایجاد باغچه های کوچک خانگی

پيرو تفاهم نامه منعقد شده دفتر بهبود تغذيه جامعه وزارت بهداشت و....

12:29 --23/10/98 --
برگزاری کارگاه آموزشی اصلاح نژاد زنبورعسل

با عنايت به نقش آموزش در افزايش راندمان توليد عسل و..

12:58 --21/10/98 --
آزمون دستگاه هد برداشت علوفه

بنا به درخواست شركت فناب صنعت گلپا توليد كننده ادوات

12:33 --18/10/98 --
برگزاری دوره مهارتی پرورش گیاهان آپارتمانی

با عنايت به نقش مهم زنان در اشتغال ،دوره مهارتي….

08:30 --16/10/98 --
برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه باغات

باعنايت به نقش مهم تغذيه در باغات و توسعه...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
98/05/02

مبارزه با آفت جونده موش کور در شهرستان


بنا به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی ، کارشناس حفظ نباتات این مدیریت در مورخ 2/5/98 از مزارع آلوده به موش کور  به منظور مبارزه با این آفت بازدید نمودند.طی این بازدید در  چند مزرعه یونجه و زعفران و ... آلوده به موش کور اقدام به انداختن قرص فسفید منیزیم  درسورا خهای فعال این آفت نمودند. این قرص پس از خارج شدن از قوطی در مجاورت رطوبت هوا تجزیه گردیده و چند ساعت بعد از قرار گرفتن قرص ها در معرض هوا گاز سمی فسفید هیدروژن متصاعد می شود که روی این آفت جونده اثر کرده و آنها در هر یک از مراحل زندگیشان از بین می برد. شایان ذکر است که موش کور آفت جونده ای است، که نمی توان آن را مشاهده کرد، زیرا بیشتر زندگی خود را در زیر زمین میگذراند. فقط بعضی مواقع درباغ ها و مزارع تپه ی کوچکی از خاک دیده میشود، که پشت بام لانه ی موش کور است و در زیر آن موش کور در تاریکی مطلق زندگی میکند. موش کور حیوان کوچکی است، که به ندرت طول آن بلندتر از ۱۵ سانتی می شود.بدن این جانور از کرک بسیار نرم موشی رنگ پوشیده شده است، و دم صورتی رنگ آن فقط ۲ یا ۳ سانتی متر طول دارد. موش کور گردن ندارد، و گوش های کوچک آن در زیر کرک پنهان شده اند. موش کور البته چشم هم دارد، ولی چشمهایش به اندازه نوک سنجاق هستند، و با کرک پوشیده شده اندبه همین دلیل است، که مدت زمان نسبتا زیادی همه خیال می کردند، که موش کور واقعا کور است، در حالی که موش کور بیناست، اما ضعیف میبیند، ولی هرگز نمیتوان به آن کور گفت و برای آنکه تجسمی از سرعت موش کور داشته باشید، کافی است که بگوییم ، این جانور کوچک در طی یک شب می تواند ۷۰ متر تونل حفر کند..
موش کور معمولا به صورت یک تپه دیده میشود. در داخل این تپه دو تونل گرد، یکی بالای دیگری کنده شده است. چند تونل عمودی نیز آنها را به هم مربوط می سازد، تا موش کورها بتوانند در تمام جهات حرکت کنندخسارت عمده موش کوربا  ایجاد دالانهایی در زیرزمین سبب هدر رفت آب در مزارع و خسارت به ریشه گیاهان(مانند یونجه) و پیازی (مانند زعفران ) می شود.

نظر شما درباره اين خبر:
  ارسال   صرفنظر  
بازگشت
  اطلاعيه ها
قابل توجه دامداران محترم شهرستان
با عنایت به لزوم بیمه و هویت گذاری(پلاک ۱۵ رقمی) دامهای سبک وسنگین جهت نگهداری، حمل و نقل و کشتار دامهای خود خواهشمند است در اسرع وقت به شرکت تعاونی دامداران شهرستان گلپايگان واقع در خیابان مسجد جامع نبش کوچه ۵ و یا با شماره تلفن های ۰۹۱۳۳۷۱۰۴۴۸ (یاوری )و۰۹۱۳۳۷۱۶۷۶۲ (نخعی ) جهت هماهنگی تماس حاصل نمایند .  

قابل توجه رانندگان بخش کشاورزی - دوشنبه 08 مهر ماه 1398
باعنایت به اینکه در آینده نزدیک ، صدور حواله و تحویل سوخت ماشینهای کشاورزی از طریق سامانه تجارت آسان صورت گرفته و برای دریافت سوخت نیاز به پلاک انتظامی وسیله می باشد لذا جهت جلوگیری از مشکلات آتی و عدم تحویل سوخت به وسایل فاقد پلاک ،در طول فصل پاییز سالجاری به مدیریت جهاد کشاورزی و مراکز جهاد کشاورزی تابعه مراجعه نمایید.  

اطلاعیه تسهیلات
دارندگان مجوز رسمی از سازمان جهاد کشاورزی جهت دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ در رسته ی فعالیت های دامپزشکی و گیاهپزشکی، شیلات و آبزیان، صنایع تبدیلی و تکمیلی، گیاهان دارویی و محصولات گلخانه ای به شرکت خدمات مشاوره ای آشنا دام دشت گلپا واقع در میدان قاضی زاهدی مراجعه فرمایند..  

تسهیلات مکانیزاسیون
تولیدکننده های محترم بخش دام، طیور و آبزیان در صورت نیاز به تسهیلات خرید تجهیزات و مکانیزاسیون در اسرع وقت به مدیرت جهاد کشاورزی مراجعه فرمائید./.  

ورود |عضويت

  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 13
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 13

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 852190
Visitors بازديد هاي امروز: 146
Visitors بازديد هاي ديروز: 707

فعال در اين زمان كاربران فعال:
  نظرسنجي
نظر شما درباره مدیریت پرتال شهرستان گلپایگان چیست؟

 

تعداد جوابها : 216

عالی : 90%
خوب : 7%
متوسط : 1%
ضعیف : 1%

  ارسال  
Copyright (c) 1398/10/28 مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گلپایگان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا