شنبه 04 خرداد ماه 1398
   

پرسنل واحد حفظ نباتات

خانم مهندس اشرف جنت

(کارشناس واحد حفظ نباتات)

 

آقای محمود یاوری

(کارشناس واحد حفظ نباتات)

 

شماره تماس:

 14 داخلی 57421651

شماره اتاق:12

 

اسناد
 عنوانآخرين مهلتآخرین تغییراتحجم(KB) 
فهرست سموم مجاز کشوری  9/12/2018 1,059.31 دريافت
متن / HTML

         

فعالیتهای انجام شده

1- تعیین زمان دقیق تکمیل ریزش سن مادر پس از بررسی در مناطق زمستان گذران.

2- کانون کوبی سن مادر .

3- مبارزه با پوره سن مادر در مزارع طغیانی.

4- نصب تله فرمونی جهت ردیابی و شکار انبوه آفات مهم شهرستان از جمله: پروانه فری، سرشاخه خوار هلو، خوشه خوار انگور، کرم سیب، کرم آلو، طوقه بر، جوانه خوار رز، برگخوار چغندر، پروانه گاما، پروانه زنبور مانند.

- 5 برگزاری کلاس اموزشی برای باغداران منطقه جهت بیماری آتشک درختان میوه دانه دار.

    6- اطلاع رسانی زمان مبارزه با آفات وبیماریهای منطقه

     7- انجام گشت های  مشترک ،با اداره صنعت ومعدن برای بازدید از واحدهای گیاهپزشکی

 

بازدید از مزارع گندم وجو
  اطلاعيه ها  
 
اطلاعیه فنی حفظ نباتات شماره 15 - يكشنبه 29 اردیبهشت ماه 1398
باغداران گرامی: 29/2/98 باتوجه به بازدید کارشناسان شبکه مراقبت از باغات هلو در نقاط مختلف شهرستان ، به اطلاع می رساند زمان مبارزه با نسل اول آفت سرشاخه خوار هلو فرا رسیده است.با مراجعه به کلینیک های گیاهپزشکی نسبت به مبارزه اقدام نمایید.  

اطلاعیه فنی حفظ نباتات شماره 14 - يكشنبه 29 اردیبهشت ماه 1398
باغداران گرامی: باتوجه به بازدید کارشناسان شبکه مراقبت از باغات سیب در نقاط مختلف شهرستان ،به اطلاع می رساند زمان مبارزه با نسل اول آفت کرم سیب فرا رسیده است.با مراجعه به کلینیک های گیاهپزشکی نسبت به مبارزه اقدام نمایید.  

اطلاعیه فنی حفظ نباتات شماره 13 - يكشنبه 29 اردیبهشت ماه 1398
باغداران گرامی: 29/2/98 باتوجه به بازدید کارشناسان شبکه مراقبت از باغات انگور در نقاط مختلف شهرستان ،به اطلاع می رساند زمان مبارزه با نسل اول آفت کرم خوشه خوار در باغات انگور فرا رسیده است.با مراجعه به کلینیک های گیاهپزشکی نسبت به مبارزه اقدام نمایید.  

اطلاعیه فنی حفظ نباتات شماره 12 -- 98/2/27
احتراما با عنایت به بازدید کارشناسان شبکه مراقبت شهرستان از باغات به ،و ریزش 50 درصدی گل های به زمان مبارزه با بیماری آتشک فرا رسیده است لذا ضمن هماهنگی با مراکز جهاد کشاورزی و کلینیک های گیاهپزشکی نسبت به سمپاشی باغات اقدام نمایید ./.  

اطلاعیه فنی حفظ نباتات شماره 11 -- 98/2/20
باغداران گرامی: باتوجه به بازدید کارشناسان شبکه مراقبت از باغات آلو در نقاط مختلف شهرستان ،به اطلاع می رساند زمان مبارزه با نسل اول آفت کرم آلو فرا رسیده است،با مراجعه به کلینیک های گیاهپزشکی نسبت به مبارزه اقدام نمایید.  

اطلاعیه فنی حفظ نباتات شماره 10 -- 98/2/14
احتراما با عنایت به بازدید کارشناسان شبکه مراقبت شهرستان از مزارع گندم وجو، زمان مبارزه با آفت سن فرا رسیده است لذا ضمن هماهنگی با مراکز جهاد کشاورزی و کلینیک های گیاهپزشکی نسبت به سمپاشی مزارع غلات اقدام نمایید ./.  

اطلاعیه فنی حفظ نباتات شماره 9 -- 98/1/29
احتراما با عنایت به بازدید کارشناسان شبکه مراقبت شهرستان از مزارع جو، زمان مبارزه با لکه قهوه ایی جو فرا رسیده است لذا ضمن هماهنگی با مراکز جهاد کشاورزی و کلینیک های گیاهپزشکی نسبت به سمپاشی مزارع اقدام نمایید ./.  

اطلاعیه فنی حفظ نباتات
باغداران عزیز : با توجه به احتمال آلودگی برخی باغات به آفت مگس میوه مدیترانه ایی به منظور جلوگیری از خسارت شدید این آفت خطرناک دز سال آینده به محصولات باغی ضمن انجام مشاوره با کلینیک های گیاهپزشکی و کارشناسان حفظ نباتات شهرستان اقدامات ذیل توصیه می گردد. 11-ضروری است سریعا میوه های آلوده و پوسیده روی درخت و کف باغات(انجیر،خرمالو،سیب،به ،شلیل،هلو،آلبالو،هلو و ......) جمع آوری و داخل پلاستیک ضخیم در معرض آفتاب یا در عمق 50 سانتی متری زمین قرارداده شود. 2-شخم و زیر و رو کردن زمستانه باغات در ناحیه سایه انداز درخت با استفاده از پابیل نمودن عمق 10 الی 15 سانتی متری برای از بین بردن شفیرهای آفت و یخ آب زمستانه انجام شود. لازم به ذکر است عدم اقدام به موقع در کنترل این آفت موجب از بین رفتن کامل محصول می شود.  

ورود |عضويت
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 3
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 3

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 730977
Visitors بازديد هاي امروز: 456
Visitors بازديد هاي ديروز: 581

فعال در اين زمان كاربران فعال:

Copyright (c) 1398/03/04 مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گلپایگان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا