يكشنبه 28 مرداد ماه 1397
   
  سايت های مرتبط
مهندس علی مهاجری مسئول اداره امور دام
متن / HTML

آقاي مهندس علی مهاجری

رئیس اداره تولیدات دامی

شماره تماس: 13داخلی 57421651

شماره اتاق:15

 

توصیه های کاربردی
رعایت نکات بهداشتی در دامداریها
دامدار عزیز رعایت ضوابط بهداشتی و استفاده از حوضچه ضدعفونی درب دامداری همچنین واکسیناسیون به موقع دامها زیر نظر شبکه دامپزشکی در پیشگیری و کنترل بیماریهای دامی بسیار موثر می باشد. ضمنا قبل ازهرگونه خرید و فروش ونقل و انتقال دام ضمن مشورت با کارشناسان شبکه دامپزشکی اقدام به اخذ مجوزهای لازم بنمایید.  

رعایت نکات بهداشتی در مرغداریها
مرغدار گرامی ضمن همکاری و استفاده از مشاوره های شبکه دامپزشکی، تمیز نگه داشتن محوطه و اطراف مرغداری و استفاده از حوضچه ضد عفونی درب مرغداری و ورودی سالنها و انبار همچنین نصب توری برای جلوگیری از ورود و خروج پرندگان به انبار برای کنترل و پیشگیری از شیوع بیماریهای ویروسی لازم می باشد. ضمنا هرگونه بروز مشکل احتمالی و تلفات غیرعادی را سریعا به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهید.  

قابل توجه گاوداران محترم
جهت پیشگیری از بیماری لمپی اسکین لازم است سمپاشی محوطه دامداری جهت کنترل حشرات حداقل هفته ای یکبارانجام شود . روابط عمومی دامپزشکی گلپایگان -روابط عمومی جهاد کشاورزی گلپایگان  

  دام و طیور
  وضعیت دام وطیور و آبزیان در یک نگاه
  اطلاعيه ها و اخبار
ممنوعیت پرورش و تکثیر ماهی بدون اخذ مجوزهای لازمه
بر اساس اعلام مدیریت محترم شیلات و امور آبزیان استان و با عنایت به شیوع بیماری VHS در برخی نقاط کشور و به منظور قانونمند بودن کلیه فعالیتهای تولیدی هرگونه تولید بچه ماهی و یا پرورش ماهی پرواری بدون داشتن مجوزهای لازمه ممنوع بوده و عواقب برخورد قانونی با آن متوجه تولید کننده محترم می باشد  

لزوم بیمه
دامداران، مرغدران، زنبورداران و پرورش دهندگان محترم ماهی با بیمه نمودن دام، طیور، زنبور عسل و آبزیان خود با اطمینان بیشتری در زمینه تولید به فعالیت ادامه دهید  

پیشگیری و کنترل بیماریهای دام و طیور
دامداران عزیز برای پیشگیری و کنترل بیماریهای دامی بخصوص بیماریهای مشترک انسان و دام همکاری دائم و اخذ مشاوره با کارشناسان محترم شبکه دامپزشکی و کلینیکهای خصوصی زیر نظر دامپزشکی، همچنین رابطین محترم مراکز بهداشت و درمان الزامی می باشد.  

لزوم واکسیناسیون پرسنل مرغداریها
مرغدار عزیز بنابر اعلام شبکه بهداشت ودرمان شهرستان هر مرغدار می بایست نسبت به واکسینه نمودن کلیه پرسنل مرغداری خود در مقابل ویروس آنفولانزا اقدام نماید.  

همکاری با شبکه دامپزشکی
مرغدار عزیز خواهشمند است برای جوجه ریزی، انتقال مرغ و تخم مرغ و سایر فراورده های طیور با هماهنگی شبکه دامپزشکی و اخذ مجوزهای لازم اقدام نموده تا از بروز مشکلات و عواقب احتمالی برای خود و سایر تولیدکنندگان پیشگیری شده و سلامت جامعه نیز به خطر نیافتد.  

اطلاع رسانی بیماریها به شبکه دامپزشکی
دامدار محترم در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماریهای دامی از جمله طاعون گاوی، تب برفکی و ... مراتب را سریعا به شبکه دامپزشکی اعلام نمایید  

جوجه ریزی
مرغداران محترم بنا بر اعلام دفتر طیور و زنبورعسل وزارت جهادکشاورزی حتما دقت فرمایید تعداد جوجه ریزی در سالنهای پرورشی براساس پروانه و مجوز جوجه ریزی باشد و از جوجه ریزی مغایر با پروانه و یا اضافه بر مجوز صادره خودداری نمایید.  

تصاویر مربوط به امور دام، طیور و ابزیان
   
ورود |عضويت
  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 3
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 3

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 606703
Visitors بازديد هاي امروز: 409
Visitors بازديد هاي ديروز: 604

فعال در اين زمان كاربران فعال:

Copyright (c) 1397/05/28 مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گلپایگان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا