دوشنبه 07 آذر ماه 1401
   

سال 1401:تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین

      

                                          

آقاي مهندس علی مهاجری

رئیس اداره تولیدات دامی

شماره تماس: 13داخلی 57421650

شماره اتاق:15

mohajeri@agri-golpayegan.ir

  سايت های مرتبط
  توصیه های کاربردی
رعایت نکات بهداشتی در دامداریها
دامدار عزیز رعایت ضوابط بهداشتی و استفاده از حوضچه ضدعفونی درب دامداری همچنین واکسیناسیون به موقع دامها زیر نظر شبکه دامپزشکی در پیشگیری و کنترل بیماریهای دامی بسیار موثر می باشد. ضمنا قبل ازهرگونه خرید و فروش ونقل و انتقال دام ضمن مشورت با کارشناسان شبکه دامپزشکی اقدام به اخذ مجوزهای لازم بنمایید.  

رعایت نکات بهداشتی در مرغداریها
مرغدار گرامی ضمن همکاری و استفاده از مشاوره های شبکه دامپزشکی، تمیز نگه داشتن محوطه و اطراف مرغداری و استفاده از حوضچه ضد عفونی درب مرغداری و ورودی سالنها و انبار همچنین نصب توری برای جلوگیری از ورود و خروج پرندگان به انبار برای کنترل و پیشگیری از شیوع بیماریهای ویروسی لازم می باشد. ضمنا هرگونه بروز مشکل احتمالی و تلفات غیرعادی را سریعا به شبکه دامپزشکی شهرستان اطلاع دهید.  

قابل توجه گاوداران محترم
جهت پیشگیری از بیماری لمپی اسکین لازم است سمپاشی محوطه دامداری جهت کنترل حشرات حداقل هفته ای یکبارانجام شود . روابط عمومی دامپزشکی گلپایگان -روابط عمومی جهاد کشاورزی گلپایگان  

پیشگیری از آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان
مرغداران محترم با عنایت به شیوع آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در نقاط مختلف کشور از جمله استان ها و شهرهای همجوار نسبت به رعایت موارد بهداشتی و توصیه های دامپزشکی با کمال دقت اقدام نمائید./   بيشتر...

هشدار
هشدار در مورد بیماری های تب کریمه کنگو، تب مالت، تب برفکی و بیماری vhs ماهی   بيشتر...

Module Border Module Border
  وضعیت دام وطیور و آبزیان در یک نگاه 
Module Border Module Border
  اطلاعيه ها و اخبار
قوانین کشاورزی و دامپروری
قوانین کشاورزی و دامپروری(سایت ماتیکان)   بيشتر...

صدور گواهی وضعیت سلامت
ضوابط و دستورالعمل بازدید از زنبورستان ها به منظور صدور گواهی وضعیت سلامت   بيشتر...

ممنوعیت پرورش و تکثیر ماهی بدون اخذ مجوزهای لازمه
بر اساس اعلام مدیریت محترم شیلات و امور آبزیان استان و با عنایت به شیوع بیماری VHS در برخی نقاط کشور و به منظور قانونمند بودن کلیه فعالیتهای تولیدی هرگونه تولید بچه ماهی و یا پرورش ماهی پرواری بدون داشتن مجوزهای لازمه ممنوع بوده و عواقب برخورد قانونی با آن متوجه تولید کننده محترم می باشد  

لزوم بیمه
دامداران، مرغدران، زنبورداران و پرورش دهندگان محترم ماهی با بیمه نمودن دام، طیور، زنبور عسل و آبزیان خود با اطمینان بیشتری در زمینه تولید به فعالیت ادامه دهید  

پیشگیری و کنترل بیماریهای دام و طیور
دامداران عزیز برای پیشگیری و کنترل بیماریهای دامی بخصوص بیماریهای مشترک انسان و دام همکاری دائم و اخذ مشاوره با کارشناسان محترم شبکه دامپزشکی و کلینیکهای خصوصی زیر نظر دامپزشکی، همچنین رابطین محترم مراکز بهداشت و درمان الزامی می باشد.  

لزوم واکسیناسیون پرسنل مرغداریها
مرغدار عزیز بنابر اعلام شبکه بهداشت ودرمان شهرستان هر مرغدار می بایست نسبت به واکسینه نمودن کلیه پرسنل مرغداری خود در مقابل ویروس آنفولانزا اقدام نماید.  

همکاری با شبکه دامپزشکی
مرغدار عزیز خواهشمند است برای جوجه ریزی، انتقال مرغ و تخم مرغ و سایر فراورده های طیور با هماهنگی شبکه دامپزشکی و اخذ مجوزهای لازم اقدام نموده تا از بروز مشکلات و عواقب احتمالی برای خود و سایر تولیدکنندگان پیشگیری شده و سلامت جامعه نیز به خطر نیافتد.  

اطلاع رسانی بیماریها به شبکه دامپزشکی
دامدار محترم در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماریهای دامی از جمله طاعون گاوی، تب برفکی و ... مراتب را سریعا به شبکه دامپزشکی اعلام نمایید  

جوجه ریزی
مرغداران محترم بنا بر اعلام دفتر طیور و زنبورعسل وزارت جهادکشاورزی حتما دقت فرمایید تعداد جوجه ریزی در سالنهای پرورشی براساس پروانه و مجوز جوجه ریزی باشد و از جوجه ریزی مغایر با پروانه و یا اضافه بر مجوز صادره خودداری نمایید.  

Module Border Module Border
   

برخی از فعالیت های اداره بهبود تولیدات دامی 

1-   حمایت از افزایش تولید پروتئین حیوانی(شیر، گوشت قرمز و...)به منظور افزایش سهم آنها در سبد غذایی خانوار با هدف تأمین غذایی جامعه.

2-   توسعه عملیات بهسازی و نوسازی جایگاه دام و مراکز جمع آوری شیر خام در جهت افزایش بهبود کیفی محصولات تولیدی،در راستای توجه ویژه به تولید محصولات اورگانیک.

3-   استفاده از فناوری های نوین و دانش بنیان در اقتصادی کردن تولید در راستای گسترش دامداریهای صنعتی و ارتقاء ارزش افزوده زیر بخش دامپروری با توسعه عملیات اصلاح نژادی با توجه به قانون افزایش بهروری در بخش

4-   حمایت از سرمایه گذاری و اشتغال ایجاد شده در حوزه امور دام وتلاش در جهت هدایت سرمایه گذاری بخش خصوصی به سمت ایجاد زیر ساختها و اصلاح روشهای تولید درجهت افزایش بهره وری

5-   افزایش و بهبود مکانیزاسیون در واحدهای دامپروری در راستای بهینه سازی ادوات و تجهیزات فرسوده متناسب با اجرای طرح هدفمندسازی یارنه ها و درنهایت افزایش بهره وری و بهبود راندمان تولید.

6-   تقویت و حمایت از تشکلها وشرکت های خدمات مشاوره ای مرتبط با امور دام و تخصصی نمودن فعالیت آنان در راستای واگذاری امورفنی-تخصصی به بخش غیر دولتی درجهت حضور موثر در عرصه های تولید به منظور اقتصادی کردن تولیدات دامی.

7-    ارتقای بهره وری و فعال سازی واحدهای غیر فعال در جهت تامین امنیت غذایی جامعه.

8-    حمایت همه جانبه از توسعه کشتارگاههای صنعتی و بهبود کشتارگاههای سنتی توسط  بخش غیر دولتی به منظور ارتقاء شاخص بهداشت کشتار انواع دام در راستای افزایش سلامت جامعه.

9-   تلاش در ارتقای کیفیت انواع علوفه (رایج و غیر رایج)و بهره برداری از پسماندها وبقایای زراعی و باغی جهت استفاده در خوراک دام در راستای کاهش قیمت تمام شده محصول و استفاده بهینه از منابع علوفه ای موجود.

10-  تلاش در توسعه صنعت بیمه انواع دام و ارائه خدمات حمایتی به بهره برداران.

Module Border Module Border
ورود |عضويت

  كاربران بر خط
كاربران فعال بازديد كنندگان فعال :
Visitors بازديد ها: 221
Members اعضاء: 0
مجموع كاربران مجموع: 221

بازديد ها بازديد ها :  
Visitors بازديد هاي كل: 1881883
Visitors بازديد هاي امروز: 1733
Visitors بازديد هاي ديروز: 2982

فعال در اين زمان كاربران فعال:
Copyright (c) 1401/09/07 مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گلپایگان
پرتال سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا